top of page
Nejat-Yahya.jpg
Nejat YAHYA
Kurucu Ortak

Ankara Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümünden
mezun olmuştur.
1972-1976 öğrencilik yıllarında Büyük Ankara Oteli'nde resepsiyon-kasiyer olarak çalışarak yabancı dillerini ve iş tecrübesini arttırmıştır. Teknim Ltd, Ankara’da iç ve dış ticaret şefi olarak çalışarak ithalat ve ihracat işlerinde deneyim sahibi olmuştur. 1978-1979 yıllarında ordu donatım teğmen olarak askerlik görevini bitirmiştir. İnegöl İstaş Orman Ürünleri
Fabrikası'nda ithalat-ihracat müdürü olarak, 1982-1992 yılları arasında Bursa Sönmez Holding bünyesinde ihracat müdürü olarak çalışmıştır. 1992 yılından beri kurucu ortağı olduğu
Nuy Tekstil Ltd. Ști.’de genel müdür ve ortak olarak iş yaşamında devam etmektedir.

 

Bursa’nın kültür, sanat, spor, sosyal ve iş yaşamında yer alan Nejat Yahya, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, BUSIAD (Bursa İşadamları Derneği), GESIAD (Genç Sanayici İşadamları Derneği), RUMELISIAD (Rumelili Sanayici ve İşadamları Derneği), Bursa Rumeli Türkleri Derneği, Uludağ İhracatçı Birlikleri, Bursa Hisar Lions Külübü, Nilüfer Türk Sanat Müziği ve halk müziği koro üyelikleri devam etmektedir.

 

Çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde, yaptığı iç ve dış seyahatleri sosyal, kültürel ve ekonomik bazda inceleyip yazan
Nejat Yahya, bir tür fahri yazar pozisyonundadır.

 

Bursa’nın Çin’deki kardeş şehri ANSHAN ile sosyal, kültürel ve ticari yönden sağlıklı ilişkiler kuran Nejat Yahya, Çin Fahri Konsolosu pozisyonundadır.

 

1992'den bu yana kurucu ortağı olduğu Nuy Tekstil Ltd. Şti.’de  genel müdür ve ortak olarak iş yaşamına devam etmektedir.   

Ulviye-Yahya.jpg
Ulviye YAHYA
Kurucu Ortak

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1975-1982 İstaş Orman ürünleri İnegöl Tesisleri'nde kalite kontrol mühendisi, 1982-1989 Sönmez ASF fabrikasında düz boya işletme sorumlusu, 1989-2006 Öztarhanlar Tekstil, İnegöl fabrikasının kuruluşunda mühendis olarak görev almıştır.

 

Kurucu ortağı olduğu Nuy Tekstil Ltd. Şti.'de genel müdür ve kurucu ortak olarak iş yaşamına devam etmektedir.

 

Bursa‘nın kültür, sanat, sosyal ve iş yaşamında yer alan Ulviye Yahya, İngilizce bilmekte, Kimya Mühendisleri Odası, BUIKAD (Bursa İş Kadınları Derneği), KGK (Kadın Girişimciler Kurulu) ile Bursa için ortak düşünce ve toplumsal katılım derneği üyesidir.

 

Ödülleri;

2011
BUIKAD (Bursa Yönetici ve İş Kadınları Derneği)

Yenilikçi İş Kadını Ödülü,
Tekstilde Mikrokapsül Koku Teknolojisi Uygulaması

2003
Dünya Gazetesi
İllerin Başarılı İş Kadınları
Bursa İli Başarılı İş Kadını Ödülü

Tekstilde Özel Enzim Uygulamaları

bottom of page